Українська Асоціація скрапленого газу (УАСГ) просить голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева встановити акциз на LPG на рівні 25% ставки на бензин. Про це йдеться у листі УАСГ, який має у своєму розпорядженні НафтоРинок.

В документі зазначається, що Асоціація занепокоєна проєктом закону №11256 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку», а саме — його невідповідністю рекомендаціям Директиви 2003/96/ЄС стосовно розміру ставки на скраплений газ відносно інших нафтопродуктів. 

В Асоціації вважають недопустимим, що акциз на скраплений газ пропонується підняти в 5 разів без економічного обґрунтування, розрахунків соціальних наслідків та всупереч вимогам європейського та національного законодавства. Водночас акцизні ставки на інші нафтопродукти збільшуються в 1,5-2 рази, кажуть в УАСГ. 

Асоціація просить уряд взяти до уваги такі пропозиції:

1. Встановити фіксоване співвідношення базових ставок акцизного податку на скраплений газ та бензин на рівні 25% (діюче — 24,4%, за Директивою ЄС — 18,8%).

2. Запровадити норми щодо одночасної зміни базових ставок акцизного податку на скраплений газ та бензин відповідно до встановленого фіксованого співвідношення ставок на скраплений газ або на бензин відповідно до Директиви 2003/96/ЄС. 

3. Встановити розмір акцизного податку на комунально побутовий газ, як альтернативної енергії природному газу та електроенергії в розмірі «0», як це зроблено в більшості країн Європейського союзу. 

«Недопустимо в цій справі спиратися тільки на точку зору лобістів компаній бензинового сектору. Для Вас безумовно зрозуміло, що вони не приховують наміри повернути обсяги реалізації бензину та отримувати надприбуток за рахунок знищення газового сектору, а саме до кінця року автогаз припинить виконувати функцію альтернативного палива та зовсім припинить дію ринок комунально-побутового газу з нового року. Населення буде вимушено купувати електроплити та використовувати для приготування їжі електроенергію», — йдеться у листі до Гетманцева.

В УАСН зазначили, що продажі скрапленого газу знижуються вже п’ятий рік поспіль, а особливо — за останні два роки, коли споживання впало на 50%.

«Не допустимо на тлі всіх подій знищувати галузь новими захмарними податками», — кажуть в асоціації.