9 вересня, 2022, 10:25

За даними моніторингу суден, виробники нафти в Гаяні цього року збільшили експорт європейським покупцям, які шукають альтернативу російській нафті, повідомляє Reuters.

Цього року 49% всього експорту нафти з Гаяни було спрямовано до Європи, тоді як у 2021 році - лише 16%. Поставки до Європи становили в середньому 110 тис. барелів на добу в період з січня до початку вересня, показують дані відстеження танкерів Refinitiv Eikon. Це навіть більше, ніж загальний обсяг експорту в 2021 році. За даними Refinitiv, у 2021 році Гайана експортувала в середньому 101 тис. барелів сирої нафти на добу, більшість з якої було відправлено в Азію. 

Поставки вдалося збільшити завдяки тому, що запрацював другий плавучий завод зі зберігання та розвантаження вуглеводнів, а також завдяки зростанню видобутку. Останніми днями обсяги видобутку в Гаяні досягли 350 тис. барелів на добу, що майже втричі перевищує рівень початку цього року.

Вся нафта, вироблена консорціумом Exxon Mobil, Hess Corp і CNOOC, йде на експорт. Жодна зі сторін не уклала довгострокових угод на постачання нафти з конкретними замовниками, тому вона продається на відкритих тендерах. Запропонована торік угода про поставки до Індії провалилася через розбіжності в ціні.

Гаянську нафту в основному купували такі європейські компанії як іспанська Repsol, італійська Eni і британська BP. 

Зараз Гайана виробляє два сорти сирої нафти: середньо легку під назвою Liza та ще більш легший сорт під назвою Unity Gold.

До 2027 року очолюваний Exxon консорціум, який тільки в 2019 році почав видобуток, розраховує видобувати в Гаяні 1,2 млн барелів на добу. Очікується, що незабаром південноамериканська країна проведе аукціон з продажу нафтових і газових площ, щоб залучити на свої морські родовища нові компанії.