Уряд Гани працює над новою політикою розрахунків за імпортні нафтопродуктів за золото, а не долари США, повідомив віце-президент Махамуду Бавумія у Facebook.

Цей крок спрямований на вирішення проблеми скорочення валютних резервів через попит на долари з боку імпортерів нафти та пального, що послаблює курс місцевої валюти седі та підвищує вартість життя, зазначається в дописі.

Ідея є досить незвичайною, але, за словами президента Гани, обмін золота на нафтопродукти стане однією з найважливіших змін в економічній політиці країни з моменту здобуття незалежності, оскільки докорінно змінить платіжний баланс і значно зменшить тиск на національну валюту. «Це пояснюється тим, що обмінний курс більше не входитиме безпосередньо у формулу для визначення цін на паливо чи комунальні послуги, оскільки всі внутрішні продавці пального більше не потребуватимуть іноземної валюти для імпорту нафтопродуктів», - написав Махамуду Бавумія. За його словами, новий механізм має запрацювати в І кв. 2023 року. 

За даними Reuters, на кінець вересня 2022 року міжнародні резерви Гани становили близько $6,6 млрд, чого достатньо для покриття імпорту приблизно на три місяці. Під час презентації бюджету на 2023 рік у парламенті в четвер міністр фінансів Офорі-Атта попередив, що західноафриканська країна перебуває під високим ризиком боргової кризи, і що знецінення седі серйозно впливає на здатність Гани управляти своїм державним боргом.

Гана видобуває сиру нафту, але імпортує нафтопродукти після того, як її єдиний НПЗ закрився після вибуху в 2017 році.