17 травня, 2024, 09:25

Ф'ючерси на нафту виросли в четвер на тлі стабілізації ринку праці в США і сповільнення інфляції, що дає надію на зниження облікової ставки восени цього року та на зростання попиту на пальне.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 0,7% до $83,34 за барель, а на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) — на 0,85%, до $79,3, показують дані oilprice.com.

Кількість американців, які подали нові заявки на допомогу з безробіття, впала минулого тижня на 10 тис., до 222 тис., повідомило Міністерство праці США, вказуючи на стабілізацію ринку праці.

У середу протягом торгів ціна на Brent впала до $81,05 — найнижчого рівня ф'ючерсного контракту на перший місяць з 26 лютого, але потім відновилася на новинах про більше, ніж очікувалося, скорочення запасів нафти в США і помірну інфляцію.

За тиждень, що закінчився 10 травня, комерційні запаси сирої нафти в США скоротилися на 2,5 млн барелів, до 457 млн барелів. За даними EIA, скорочення відбулося на тлі зростання обсягів переробки нафти на НПЗ на 307 тис. барелів на добу. А середній рівень завантаження заводів за тиждень збільшився на 1,9 відсоткових пункти, до 90,4% від загальної потужності.

Запаси бензину, згідно з даними EIA, знизились на 235 тис. барелів, до 227,8 млн барелів, а дистилятів (включають дизельне та пічне паливо) — на 45 тис. барелів, до 116,4 млн барелів.

Тим часом споживчі ціни в США зросли менше, ніж очікувалося, у квітні. Уповільнення інфляції дає надії, що Федеральна резервна система (ФРС) США знизить кредитні ставки у вересні. Зниження вартості запозичень для бізнесу може стимулювати економічне зростання та попит на нафту.

На Близькому Сході в четвер ізраїльські танки просунулися в центр Джабалії на півночі Гази, в той час як на півдні його сили обстрілювали Рафах, не просуваючись вперед, повідомляли місцеві жителі і бойовики Хамас. Переговори про припинення вогню, які ведуться за посередництва Катару та Єгипту, зайшли в глухий кут: Хамас вимагає припинити атаки, а Ізраїль відмовляється це робити, поки угруповання не буде повністю знищене.