Ф'ючерси на нафту впали приблизно на 2% в четвер, оскільки трейдери фіксували прибутки після того, як напередодні ціни злетіли до 10-місячних максимумів. Окрім того, до зниження котирувань призвели побоювання, що високі облікові ставки можуть негативно вплинути на економіки країн Заходу і, відповідно, на попит на нафту, перелає Reuters.
У передостанній торговий день місяця ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою в листопаді впали на $1,65, до $94,90 за барель станом на 19.50 за київським часом. Грудневі ф'ючерси на нафту Brent подешевшали на 1,6%, до $92,90 за барель.
Тим часом американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на $2,20, або на 2,4%, до $91,48 за барель.
Раніше на початку сесії у четвер котирування Brent досягли $97,69 – максимуму з листопада 2022 року, а WTI – $95,03 на тлі скорочення запасів нафти у США.
Ринок побоюється, що високі ціни на нафту спонукатимуть Федеральний резерв США та інші центральні банки зберігати високі відсоткові ставки для стримування інфляції.
У другому кварталі економіка США зберегла досить високі темпи зростання – 2,1% і, схоже, набрала обертів у цьому кварталі завдяки стійкому ринку праці. Зростання за липень-вересень наразі прогнозують на рівні 4,9%. Але в четвертому кварталі може відбутися різке уповільнення, якщо 1 жовтня станеться так званий шатдаун, коли уряд США не зможе працювати через відсутність фінансування. Наразі воно не схвалене через боротьбу між республіканцями в Палаті представників.
Напередодні EIA повідомила, що запаси нафти в Кушингу, штат Оклахома, пункті доставки ф'ючерсів на нафту в США, впали на 943 тис. барелів – до трохи менше 22 мільйонів барелів, що є найнижчим показником з липня 2022 року.
Рівень запасів у Кушингу знизився до майже історичного мінімуму через високий попит на нафтопереробку та експорт.
Падіння запасів нафти в США відбувається після того, як Саудівська Аравія і Росія, що входять в групу ОПЕК+, сумарно скоротили поставки на 1,3 мільйона барелів на добу до кінця року.