Ціни на нафту впали майже на 2% у понеділок після п’яти сесій зростання поспіль, оскільки інвестори стурбовані ризиком світової рецесії. 

Ціни знизилися на тлі коментарів представників Федеральної резервної системи США про підвищення процентних ставок і їхній вплив на економіку. Зокрема, президент Федеральний резервний банку Чикаго Чарльз Еванс заявив, що ФРС вирішила підвищити облікову ставку приблизно до 4,5% у березні й утримувати її на цьому рівні.

Ф'ючерси на нафту Brent встановилися на рівні $96,19 за барель, знизившись на $1,73, або на 1,8%. Котирування West Texas Intermediate (WTI) встановилася на рівні $91,13 за барель, впавши на $1,51. Протягом попереднього тижня ціни на нафту зростали через рішення ОПЕК+ скоротити обсяги видобутку з листопада на 2 млн бар./добу. Після оголошення про зниження видобутку Brent і WTI показали найбільший з березня тижневий приріст у відсотках.

Однак новини про те, що Саудівська Аравія, фактичний лідер групи, продовжить постачати нафту клієнтам в Азії в повному обсязі в найближчі місяці, заспокоїли ринок. Saudi Aramco повідомила щонайменше семи клієнтам в Азії, що вони отримають повний контрактний обсяг сирої нафти в листопаді, повідомили кілька джерел Reuters.

«Рішення ОПЕК+... матиме обмежений вплив на поставки нафти, оскільки фактичне скорочення видобутку буде меншим», - заявили в Fitch Ratings.