7 грудня, 2022, 09:15

У вівторок ціни на нафту Brent вперше з січня впали нижче $80/бар., оскільки серед  трейдерів зростає занепокоєння щодо послаблення світового попиту, яке нівелювало будь-які позитивні ефекти від послаблень карантинних обмежень в Китаї.

Ф'ючерси на нафту Brent у вівторок о 18:25 за Гринвічем впали на $3,66/бар., до $79,02/бар., що є найнижчим показником з 4 січня. Ціна на West Texas Intermediate (WTI) опустилася на $3,23/бар., до $73,7/бар. - найнижчого рівня цього року, передає Reuters.

Негативні новини наразі визначають динаміку цін на сиру нафту. Активність у сфері послуг у Китаї досягла шестимісячного мінімуму, а зростання економіки в європейських країнах сповільнилося через високу вартість енергії та підвищення облікових ставок.

Водночас у Китаї все більше міст пом’якшують обмеження, пов’язані з COVID-19, що викликає надію на зростання попиту на пальне, однак цього недостатньо для зростання ф’ючерсів.

«Нафтові ринки, швидше за все, залишаться нестабільними в найближчій перспективі через новини про COVID у Китаї та політику центральних банків в США та Європі», - сказав аналітик UBS Джованні Стауново.

Ринок стримано відреагував на обмеження ціни на російську нафту на рівні $60/бар., яке набуло чинності в понеділок. Аналітики поки не бачать ознак, що санкції можуть призвести до скорочення поставок з РФ. 

Як повідомлялося раніше, морський експорт російської сирої нафти у листопаді становив у середньому 3,07 млн барелів на добу, що трохи нижче, ніж у жовтні (3,09 млн барелів на добу), а також менше середнього довоєнного показника за у січень-лютий (3,1 млн барелів на добу).