4 жовтня, 2022, 09:20

Ціни на нафту підскочили майже на  $4/бар., оскільки ОПЕК+ розглядає можливість скоротити видобуток більш ніж на 1 млн барелів на добу, що стане найбільшим зменшенням з початку пандемії COVID-19.

Грудневі ф’ючерси на нафту Brent зросли на $3,72, або на 4,4%, до $88,86/бар. Нафта West Texas Intermediate подорожчала на $4,14, або на 5,2%, до $83,63/бар.

Протягом чотирьох місяців поспіль, починаючи з червня, ціни на нафту знижувалися, оскільки карантинні заходи, пов’язані з пандемією COVID-19 у Китаї, негативно вплинули на попит. Зростання облікових ставок і різке зміцнення долара США своєю чергою негативно впливали на світові фінансові ринки.

Наразі група ОПЕК та її союзники розглядають можливість скорочення видобутку більш ніж на 1 млн барелів на добу, щоб підтримати ціни на нафту, повідомили джерела Reuters в ОПЕК+. Ця цифра не включає додаткові добровільні скорочення окремими членами, додало джерело в ОПЕК.

Як повідомляв НР, група країн ОПЕК+ в серпні видобувала на 3,58 мільйона бар./добу менше нафти, ніж квота, яку вона сама встановила. Відставання ОПЕК+ від цільових показників є відчутним для ринку, оскільки становить приблизно 3,5% світового попиту на нафту. 

Головні чинники, що перешкоджають ОПЕК+ досягнути своїх цілей, - це хронічна проблема з недостатнім інвестуванням в таких країнах як Нігерія та Ангола, а також вплив західних санкцій на російський видобуток.