8 вересня, 2023, 09:20

Ціни на нафту впали в четвер на $1 за барель через зміцнення долара та очікування слабшого світового попиту на паливо попри чергове скорочення запасів в США, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали приблизно на $1, або на 1,11%, до $86,6/бар., в той час як на американську West Texas Intermediate (WTI) – на 1,14%, до $86,54/бар.

Ціни впали попри те, що запаси сирої нафти в США скоротилися на 6,3 мільйона барелів минулого тижня, показали дані Управління енергетичної інформації (EIA). Запаси падають четвертий тиждень поспіль і знизилися на 6% за останній місяць, оскільки нафтопереробні заводи працюють на високому завантаженні. 

Учасники ринку отримали змішані дані з Китаю. У серпні загальний експорт впав на 8,8%, а імпорт скоротився на 7,3% порівняно з минулим роком. Натомість імпорт сирої нафти зріс на 30,9%.

Занепокоєння щодо зростання видобутку нафти в Ірані та Венесуелі, яке може компенсувати частину скорочення видобутку в Саудівській Аравії та Росії, також стримувало ринок.