6 жовтня, 2023, 09:10

У четвер ціни на нафту впали приблизно на 2%, продовживши втрати попередньої сесії, оскільки занепокоєння щодо попиту на паливо переважило рішення ОПЕК+ продовжити скорочення видобутку нафти, зберігаючи обмежену пропозицію, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками торгів у четвер подешевшали на $1,74, або на 2,03%, до $84,07, в той час як ф'ючерси на американську West Texas Intermediate – на $1,91, до $82,31. Сумарне процентне падіння за останні два дні було найбільшим з травня для обох еталонних сортів нафти.

Ціни на Brent та West Texas Intermediate знизились приблизно на $10 за барель менш, ніж за 10 днів після того, як наприкінці вересня наблизились до позначки $100/бар.

Інвестори стурбовані тим, що пік попиту на паливо вже позаду, сказав Денніс Кісслер, старший віце-президент з торгівлі BOK Financial.

Група ОПЕК+ на засідання цього тижня не внесла жодних змін до політики щодо видобутку нафти, а Саудівська Аравія заявила, що збереже добровільне скорочення на 1 млн барелів на добу до кінця 2023 року. Тим часом Росія збереже добровільне обмеження експорту на 300 тис. бар./добу до кінця грудня.

Дані міністерства енергетики США в середу показали різке зниження попиту на бензин в країні. Згідно з повідомленням EIA, запаси бензину за тиждень зросли на 6,5 млн барелів, до 227 млн барелів, що є найвищим показником з січня 2022 року. Поставки на американський ринок автомобільного бензину впали приблизно до 8 млн барелів на добу, що є найнижчим показником з початку цього року.