31 березня, 2023, 15:35

Уряд Франції поставляє на ринок бензин, дизельне та авіаційне паливо, а також сиру нафту зі своїх стратегічних запасів на тлі загальнонаціонального страйку, який призвів до зупинки 4 НПЗ та блокування роботи морських портів. Про це повідомляє Argus з посиланням на ринкові джерела. 

Використання стратегічних запасів обумовлено тим, що в останні тижні у Франції тривають страйки працівників нафтопереробних заводів і портів у рамках загальнонаціональних протестів проти урядової пенсійної реформи.

Стратегічні запаси нафти у Франції частково управляються безпосередньо державою, а частково приватними компаніями від імені держави. Трейдери кажуть, що вивільнені запаси палива будуть доставлені безпосередньо роздрібним торговцям, наприклад супермаркетам, які продають значну частину пального на французькому ринку.

Офіційного підтвердження використанню стратегічних запасів не було. "Інформація про запаси є конфіденційною", - сказали Argus у міністерстві енергетики Франції. 

4 з 6 НПЗ Франції закриті через страйки, а два інші працюють з невеликим завантаженням, через що країна вичерпує комерційні запаси пального. В деяких регіонах країни відчувається дефіцит пального на АЗС.

Згідно з даними Євростату, у грудні минулого року Франція накопичила найбільші запаси дизельного палива за останні вісім років.