31 січня, 2023, 14:10

Загальнонаціональний страйк у Франції проти пенсійної реформи призвів до падіння виробництва електроенергії та припинення поставок нафтопродуктів з об’єктів TotalEnergies у вівторок, передає Reuters.

Поставки нафтопродуктів з підприємств TotalEnergies були заблоковані, повідомили в компанії. Дефіциту пального на АЗС немає, запаси на складах і АЗС знаходяться на задовільному рівні, додали в Total. За словами координатора профспілки CGT, до страйку приєдналося від 75 до 100% працівників на підприємствах TotalEnergies.

Водночас підприємства Esso, французької дочки ExxonMobil, працювали в нормальному режимі, але працівники збиралися взяти участь у демонстраціях протягом дня, повідомив представник CGT.

Поставки електроенергії у Франції скоротилися приблизно на 4,5%, або на 3 ГВт, оскільки виробництво було знижено на ядерних реакторах і теплових станціях, показали дані контрольованої державою групи EDF. Атомну потужність було зменшено на 1,4 ГВт між чотирма реакторами, а 1,6 ГВт теплової потужності трьох станцій було виведено з ладу.

Профспілки запланували на сьогодні мітинги по всій Франції, щоб продовжити тиск на уряд. 19 січня у Франції пройшов перший національний страйк. Того дня більше мільйона людей вийшли на марш проти підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років.