Фінська компанія Neste вивчає можливість заміни сирої нафти відновлюваною сировиною на своєму НПЗ в Порвоо на півдні Фінляндії та налагодження економіки замкнутого циклу, повідомила компанія на своєму сайті. 

Neste прагне значно розширити переробку сировини з відновлюваних джерел та застосовувати циркулярну економіку в Порвоо в довгостроковій перспективі, перетворивши підприємство на світового лідера в сфері виробництва біопального. Відмова від сирої нафти має бути поступовою та включатиме модернізацію існуючих установок заводу. В Neste зазначили, що довгострокова потужність нафтопереробного заводу може становити від 2 млн т/рік до 4 млн т/рік. Повністю відмовитися від переробки нафти НПЗ Порвоо, за планом, зможе в середині 2030-х років. 

Neste також продовжує активно вивчати можливості виробництва на заводі зеленого водню. «Трансформація такого масштабу потребує значних інвестицій протягом наступного десятиліття», – йдеться в повідомленні компанії.

Neste має три нафтопереробні заводи, з яких два вже перейшли на виробництво біопального.

Раніше Neste переробляла в основному російську нафту, але після військового вторгнення Москви в Україну 24 лютого компанія замінила сировину з РФ поставками з Північного моря.