Фінляндія та Естонія фіксують різке збільшення неідентифікованих нафтових танкерів у Фінській затоці, які транспортують російську сировину, повідомляє Euractiv.

Після того, як ЄС заборонив імпорт російської нафти, а також разом з G7 запровадив обмеження цін на рівні $60/бар., Москва збільшити поставки за допомогою сумнівних суден, сформувавши з них власний “тіньовий флот”. Прибуття сотень танкерів у поганому стані до вже перевантаженої Фінської затоки несе ризики для судноплавства та навколишнього середовища, вважають регулюючі органи Фінляндії та Естонії. 

Зокрема, влада країн не знає, чи належним чином застраховані «танкери-привиди», і хто покриє збитки у разі аварії та розливу нафти. «За нашими оцінками, деякі з цих суден мають екіпаж, який, можливо, раніше не плавав у цьому районі. Це створює ризик аварії», – сказав лейтенант Туомас Луукконен з берегової охорони Фінської затоки виданню Ilta-Sanomat.

Крім того, вантажами нафти з російських портів зараз опікуються сумнівні судноплавні компанії, додала доцент кафедри морського транспорту Талліннського технологічного університету Улла Тапанінен. «Протягом останніх шести місяців з’явилася велика кількість судноплавних компаній, про які ми практично не маємо інформації», – сказала вона радіо YLE. «Ми не отримуємо інформації про екіпаж, стан і вік суден, оскільки вони не зупиняються в європейських портах», – додала Тапанінен.