30 листопада, 2022, 12:35

Exxon Mobil Corp скоротить видобуток нафти в Екваторіальній Гвінеї та залишить цю західноафриканську країну після закінчення терміну дії ліцензії в 2026 році, повідомили Reuters два джерела.

Вихід Exxon з Екваторіальній Гвінеї відображає більш широкі плани крупних нафтових компаній щодо скорочення видобутку в Західній Африці. «Це регіон з високими витратами, де викиди вуглекислого газу також є проблемою», - сказала Гейл Андерсон, директор з досліджень країн Африки компанії Wood Mackenzie.

Exxon скоротила видобуток у країні до рівня менш ніж 15 тис. барелів нафти на добу, повідомило одне з джерел Reuters на умовах анонімності. Видобуток нафти Exxon в Екваторіальній Гвінеї досяг піку - понад 300 тис. барелів на добу - вісім років тому, і з тих пір знижується. Минулого року компанія видобула близько 45 тис. барелів на добу, а загалом обсяг видобутку в Екваторіальній Гвінеї становив 93 тис. барелів на добу. Екваторіальна Гвінея є членом ОПЕК і експортує нафту переважно до Європи.

Цього року Exxon була змушена евакуювати персонал зі своєї старої морської платформи Zafiro через те, що всередину потрапила вода. Exxon намагалася продати Zafiro з 2020 року.

Африці важко виконувати свої квоти в рамках угоди ОПЕК+ через брак інвестицій у видобуток нафти. Обсяги видобутку в Анголі та Нігерії, які є найбільшими виробниках в Африці, у жовтні знизилися до 2,1 млн барелів на добу, що на третину менше, ніж в 2019 році. 

Chevron, Shell і Exxon вже продали місцевим компаніям свої видобувні проєкти в Нігерії через високі обсяги крадіжок нафти. TotalEnergies покинула ринок Анголи на початку цього року.