21 жовтня, 2022, 10:20

Exxon Mobil Corp погодилася продати свій нафтопереробний завод у Біллінгсі (штат Монтана) і пов’язаний з ним трубопровід компанії Par Pacific Holdings Inc за $310 млн, повідомляє Reuters.

Exxon протягом багатьох років намагається оптимізувати портфель своїх нафтопереробних підприємств. «ExxonMobil зосереджена на інвестуванні в об’єкти, де ми можемо виробляти продукти вищої вартості, такі як мастильні матеріали та хімікати», - заявили в компанії.

Очікується, що угода щодо НПЗ потужністю 63 тис. барелів на день буде закрита в другому кварталі 2023 року, йдеться в заяві Exxon.

За словами джерел Reuters, обізнаних з цим питанням, Par Pacific був одним із кількох незалежних нафтопереробників, які цікавилися заводом і хотіли інвестувати частину цьогорічного рекордного прибутку в розширення своїх активів. На початку цього року маржа від переробки сирої нафти досягла п’ятирічного максимуму в Сполучених Штатах, сприяючи привабливості НПЗ. 

Згідно з угодою, Par Pacific продовжить постачати пальне на АЗС Exxon та Mobil у регіоні.

З 2013 року компанія Par Pacific, що базується в Х’юстоні, придбала нафтопереробні заводи на Гаваях, в Вайомінгу та Такомі (штат Вашингтон).