14 листопада, 2023, 14:40

Американська енергетична компанія Exxon Mobil планує до 2027 року почати видобуток літію, який використовується у виробництві акумуляторів для електромобілів, повідомляє Reuters з посиланням на заяву компанії.

Найбільші нафтові компанії світу інвестують в сектор електромобілів, оскільки уряди США та Європи розробляють програми, спрямовані на скорочення споживання викопного палива.

Компанія Exxon заявила, що почне видобуток в штаті Арканзас, де, як відомо, є значні поклади літію. Це родовище має стати важливим джерелом поставок літію на ринок США. 

«Ми починаємо тут, тому що існує нагальна потреба у збільшенні внутрішнього виробництва цих критично важливих матеріалів», – сказав президент підрозділу низьковуглецевих технологій компанії Exxon  Ден Амманн.

Exxon планує видобувати обсяги літію, достатні для виробництва понад 1 млн електромобілів на рік, і стати провідним постачальником цього металу до 2030 року. 

За оцінками аналітиків фінансової компанії TD Cowen, для досягнення цієї мети знадобиться забезпечити видобуток приблизно 50 тис. тонн літію на рік. На це своєю чергою необхідно витратити близько $2 млрд капітальних інвестицій, однак компанія зможе заробляти приблизно $800 млн на рік.