Exxon Mobil Corp повідомила російських чиновників, що подасть до суду на уряд, якщо Москва не дозволить їй вийти з великого нафтогазового проекту, написала газета Wall Street Journal з посиланням на людей, знайомих із цією справою.

Росія заборонила інвесторам з так званих недружніх країн продавати частки в ключових енергетичних проектах і банках в країні до кінця року, посилюючи тиск у протистоянні з Заходом.

Заборона поширюється майже на всі великі фінансові та енергетичні проекти, в яких все ще є частки іноземних інвесторів, включаючи нафтогазовий проєкт «Сахалін-1», в якому американська нафтова компанія Exxon володіє 30% акцій.

Речник Exxon Кейсі Нортон підтвердив, що компанія надіслала російському уряду повідомлення про існуючі розбіжності. «Вихід - це складний процес, і як оператор ми повинні забезпечити безпеку співробітників, навколишнього середовища та роботу об’єкту», - сказав Нортон.

У квітні Exxon оголосила форс-мажорні обставини, і з тих пір видобуток нафти і газу на родовищі «Сахалін-1» знизився з 220 тис. барелів на добу до приблизно 10 тис. барелів на добу.