Essar Oil UK планує інвестувати £360 млн ($432 млн) у будівництво установки для уловлювання та зберігання вуглецю (CCS) на своєму нафтопереробному заводі в Стенлоу, повідомляє британське видання Business Live.

Компанія заявила, що цей крок є частиною її програми до 2030 року зробити НПЗ в Стенлоу «провідним низьковуглецевим нафтопереробним заводом».

Після введення установки CCS в експлуатацію у 2027 році вона буде уловлювати приблизно 810 тис. т CO2 на рік, або майже 40% усіх викидів Stanlow. Це еквівалентно викидам 400 тис. автомобілів з ДВЗ.

Очікується, що будівництво розпочнеться в першому кварталі 2025 року.

«Це не тільки правильний екологічний крок. У майбутньому він стане доказом важливості нафтопереробного заводу Stanlow у довгостроковій перспективі, захистивши робочі місця та промисловість, а також поставивши Stanlow у самий центр енергетичного переходу Великобританії», - сказав генеральний директор Essar Oil UK Діпак Махешварі.

НПЗ виробляє понад 4,4 млрд л дизельного пального, 3 млрд л бензину та 2 млрд л авіаційного палива на рік, переробляючи понад 9 млн т сирої нафти, зазначається на сайті Essar Oil UK.

З моменту придбання заводу Stanlow у 2011 році індійська компанія Essar інвестувала $1 млрд у підвищення рентабельності та проєкти з підвищення ефективності підприємства.