Норвезька Equinor планує третю фазу розробки гігантського родовища Johan Sverdrup, оскільки друга фаза наближається до запуску в четвертому кварталі цього року, повідомляє Platts з посиланням на заяву виконавчого віце-президента з розвідки К’єтіла Хоува.

Виступаючи перед журналістами на конференції ONS, Хоув підтвердив, що Фаза 2 йде за планом і після її завершення, як очікується, потужність видобутку на родовищі зросте з 535 тис. бар./добу до 755 тис. бар./добу. 

З моменту введення в експлуатацію в жовтні 2019 року родовище Johan Sverdrup значно покращило перспективи видобутку в Норвегії, компенсувавши падіння на площах, які старішають. Нафта Johan Sverdrup має середній ґатунок - вона містить більше сірки, ніж типові сорти Північного моря, - але торгується з невеличкою премією до Brent протягом більшої частини часу з березня, оскільки кон’юнктура ринку нафти змінилися після початку повномасштабної російсько-української війни.

Загальні доведені запаси родовища, що підлягають видобутку, оцінюються в 2,7 млрд барелів нафтового еквівалента (н.е.), хоча Equinor та її партнери раніше заявляли про 2,2 млрд - 3,2 млрд барелів н.е. За даними Норвезького нафтового директорату, після майже трьох років видобутку запаси, що залишилися, оцінюються в 2,2 мільярда барелів.

Видобуток нафти компанією Equinor в Норвегії у другому кварталі впав на 5% порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 576 тис. барелів на добу, частково через технічне обслуговування родовища Sverdrup у червні. Водночас видобуток природного газу зріс на 18%, до 767 тис. барелей на добу.