Енергетична група Eni розглядає можливість будівництва заводу з виробництва біопального на майданчику свого НПЗ в Ліворно, повідомляє Reuters з посиланням на заяву компанії.

Техніко-економічне обґрунтування проєкту передбачає будівництво трьох нових установок для виробництва біопалива. Зокрема, установки попередньої обробки сировини, установки «екоочищення», призначеної для перетворення сировини біологічного походження на біопаливо, і установки для виробництва водню з метану.

Проектування заводу має бути завершено до 2023 року, а будівництво може розпочатися до 2025 року, повідомили в Eni, додавши, що біозавод займатиме промислову ділянку, де зараз розташовані потужності з виробництва палива та мастильних матеріалів.

Проект «дозволить максимально збільшити синергію від уже наявної інфраструктури та забезпечить майбутнє підприємства як робочого та виробничого центру», - йдеться у заяві Eni.

Eni виробляє 1,1 млн т біопалива на рік і прагне збільшити обсяги до 2 млн на рік до 2025 року та до 6 млн на рік протягом наступного десятиліття. Два інші заводи Eni з виробництва біопального в Італії розташовані у Венеції та сицилійському місті Гела.