20 вересня, 2023, 17:40

ТОВ «ЕНЕРДЖИ ТРЕЙДС» вносить зміни до договору поставки скрапленого газу з ТОВ «БЕЛУКРГАЗ» через суд. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

ТОВ «ЕНЕРДЖИ ТРЕЙДС» (власник та директор – Сергій Романенко) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до ТОВ «БЕЛУКРГАЗ» (власник – Сергій Хожай; директор – Олександр Анісімов), в якому позивач просив суд внести зміни до відповідних пунктів додатку № 1 до договору поставки шляхом викладення їх у наступній редакції:

 – «пункт 1 «1. Постачальник зобов’язується передати у власність, а Покупець прийняти Товар та оплатити за ціною і в обсягах: Найменування Товару Кількість (т) +/- 15% Умови поставки Попередня ціна без ПДВ (грн/т) Попередня вартість без ПДВ (грн) Газ вуглеводневий скраплений (згідно з ДСТУ 4047:2001) Код УКТ ЗЕД 2711 12 97 00267,85FCA – ХутірМихайлівський ПЗЗ 22102,00 5920 020,70 Разом без ПДВ, грн 5920 020,70 ПДВ, грн 1184 004,14 Разом з ПДВ, грн 7104 024,84; 

– «пункт 5 «5. Датою поставки є дата оформлення видаткової накладної на станції Хутір-Михайлівський ПЗЗ. Зобов’язання Постачальника по поставці Товару вважаються виконаними, право власності на Товар та ризики по його втраті (псуванню) переходять від Постачальника до Покупця при базисі FCA (незалежно від місця передачі Товару та станції або пункту призначення відповідно) – з дати передачі Товару на станції Хутір-Михайлівський ПЗЗ. Товар має бути поставлений Покупцю у строк до 31.12.2023». 

В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що внаслідок збройної агресії для ТОВ «ЕНЕРДЖИ ТРЕЙДС» мали і мають місце непереборні перешкоди при виконанні зобов’язань за договором, а саме: неможливість здійснення розмитнення товару; вилучення товару Шосткинською районною військовою адміністрацією Сумської області. 

Таким чином, позивач вказав, що неможливість виконання ним умов договору в частині об’ємів поставки товару обумовлена збройною агресією та пов’язаними з цим діями третіх осіб, як обставини, які сторони договору не могли передбачити при його укладенні, що свідчить про відсутність вини ТОВ «ЕНЕРДЖИ ТРЕЙДС» та відбувається внаслідок істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні даного договору, що на переконання позивача свідчить про обґрунтовані підстави для його перегляду у вигляді обумовленого об`єму та встановлення строку поставки товару за договором і додатком. Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.