30 листопада, 2023, 16:30

У 3 кварталі 2023 року продажі електромобілів (EV), включаючи гібриди, що заряджаються від мережі, у США зросли до 17,7% від загального обсягу продажів нових легкових авто, повідомило Управління енергетичної інформації США (EIA).

Цього року на продажі електромобілів та гібридів припадає 15,8% від усіх продажів нових легких транспортних засобів у США, тоді як у 2022 році їхня частка становила 12,3%, а у 2021 році – 8,5%.

В EIA зазначили, що частка електрокарів зросла як за рахунок зниження продажів автомобілів на бензиновому та дизельному паливі, так і за рахунок зростання попиту на деякі моделі електромобілів. 

Ціни на електромобілі в США знизилися в третьому кварталі. Середня ціна проданих електрокарів впала на 5% порівняно з попереднім кварталом та на 24% порівняно з другим кварталом 2022 року.

Однак попит на електромобілі у США все ж нижчий, ніж очікували автовиробники. Цього року Ford і General Motors оголосили про скорочення виробництва електрокарів. У липні генеральний директор Ford Джим Фарлі сказав, що компанія зменшить випуск збиткових моделей.

Тим часом General Motors змінила свій прогноз на 2023 рік і переглядає стратегію виробництва. Фінансовий директор Пол Якобсон заявив, що компанія відмовляється від своєї мети випустити 400 тис. електромобілів до середини 2024 року.