В липні обсяги експорту бензину з Китаю зросли на 19% порівняно з аналогічним періодом минулим роком і досягли тримісячного максимуму, повідомляє Reuters. Як зазначається, нафтопереробники скористалися новими квотами, щоб відправити більше пального за кордон і сповільнити зростання внутрішніх запасів.

Експортні поставки бензину з Піднебесної минулого місяця становили 880 тис. т, що є найвищим показником з квітня. Водночас обсяги поставок за 7 місяців 2022 року залишаються на 37% нижчими за аналогічний період минулого року, свідчать дані Головного митного управління Китаю.

Тим часом експорт дизельного та авіаційного палива залишається на дуже низькому рівні. В липні поставки ДП за кордон становили 360 тис. т, хоча аналітики очікували вдвічі більшого обсягу. Для порівняння: у липні 2021 року експорт дизпального з Китаю становив 1,39 млн т. Експорт авіаційного пального у липні впав на 27% порівняно з аналогічним місяцем 2021 року, до 480 тис. т, що є найнижчим показником з січня 2021 року. 

Китай виділив дві партії експортних квот у червні та липні після того, як нафтопереробні компанії лобіювали збільшення експорту пального, щоб зменшити переповнені запаси. Аналітики очікують, що в серпні експорт трьох видів пального має зрости до найвищого рівня за цей рік завдяки новим квотам.