Експортні поставки нафти з Саудівської Аравії в липні знаходились на максимальному рівні за два роки, повідомляє Reuters з посиланням на дані JODI (Joint Organisation Data Initiative). 

У липні обсяги експорту нафти з Саудівської Аравії зросли на 2,5%, до 7,38 млн барелів на добу – найвищого рівня з квітня 2020 року. В червні найбільший у світі експортер нафти відправив за кордон 7,20 млн барелів на добу сировини.

Країна  в липні підвищила ціни на сиру нафту для азіатських покупців до вищих, ніж очікувалося, рівнів на тлі побоювань щодо обмеженої пропозиції на ринку та очікувань високого попиту влітку. 

Саудівська Аравія в липні була третім постачальником нафти в Індію, а також зберегла своє місце як найбільший експортер сировини до Китаю протягом першої половини року. А в серпні, як повідомляв НР, королівство стало другим за величиною постачальником нафти в Індію, обігнавши Росію з невеликим відривом.

Видобуток нафти в Саудівській Аравії також піднявся до найвищого рівня за більш ніж два роки - до 10,815 млн барелів на добу, тоді як в червні становив 10,646 млн барелів на добу.

Ер-Ріяд та інші члени ОПЕК надають щомісячні дані про експорт JODI, яка публікує їх на своєму веб-сайті.