Росія у травні дещо збільшила експорт нафтопродуктів на тлі скасування заборони на постачання за кордон бензину, однак обсяги значно нижчі, ніж були на початку 2024 року, повідомляє Platts.

Згідно з даними агентства, морський експорт нафтопродуктів з Росії у травні в середньому становив 2,13 млн барелів на добу, що на 3% більше, ніж у попередньому місяці, але на 500 тис. барелів на добу нижче рівня січня, коли Україна почала наносити системні удари з безпілотників по російських НПЗ.

За оцінками Commodity Insights, наразі чотири нафтопереробні заводи в Росії частково або повністю не працюють через атаки безпілотників. Це призвело до скорочення нафтопереробних потужностей приблизно на 455 тис. барелів на добу. У березні ситуація була набагато гіршою. Тоді було пошкоджено до семи російських нафтопереробних заводів, що призвело до скорочення потужностей на понад 1 млн барелів на добу.

Постачання за кордон основних російських експортних нафтопродуктів — дизельного пального і газойлю — в травні в середньому становили 810 тис. барелів на добу. Це трохи більше, ніж у квітні (805 тис. барелів на добу), але обсяги перебувають на рівні, близькому до шестимісячного мінімуму, свідчать дані Platts.