Експорт сирої нафти із західних портів Росії в червні впаде на 6% через скорочення видобутку та збільшення обсягів переробки на НПЗ країни, повідомили джерела Reuters на ринку. 

За словами джерел, у червні обсяги експорту російської Urals та казахстанської KEBCO з балтійських портів Приморськ і Усть-Луга становили 6,5 млн тонн, тоді як у травні, згідно з графіком відвантажень, мають бути на рівні 7,5 млн тонн. 

Водночас чорноморський порт Новоросійськ у червні має відвантажити 2,9 млн тонн нафти сортів Urals, KEBCO і Siberian Light проти 2,8 млн тонн у травні. 

Вільні потужності на російських нафтопереробних заводах Росії та Білорусі в червні можуть скоротитися приблизно на 1,1 млн тонн у порівнянні з травнем. Росія збирається підвищити завантаження нафтопереробних заводів, щоб запобігти дефіциту палива на внутрішньому ринку та різкому зростанню цін, оскільки влітку попит зростає, повідомили джерела Reuters.

Як повідомляв НР, російський уряд розглядає можливість заборонити або обмежити експорт бензину, щоб запобігти дефіциту та зростанню цін на внутрішньому ринку після рішення скоротити субсидії для нафтопереробних заводів. Ціни на бензин в РФ ростуть з початку квітня. Згідно з даними Reuters, середня гуртова ціна АИ-95 цього місяця досягла рекордної позначки в 60 436 рублів ($777,60) за тонну.