Експорт російської нафти впав майже на 4% у вересні, оскільки поставки до Європи різко скоротилися напередодні санкцій ЄС, які почнуть діяти в грудні, повідомило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

Обсяги експорту нафти з РФ зменшилися на 230 тис. барелів на добу у вересні, до 7,5 млн барелів на добу, йдеться у щомісячному звіті МЕА. За інформацією Reuters, ця цифра включає також поставки нафтопродуктів. Наразі обсяги російського експорту на 560 тис. барелів на добу менше, ніж у довоєнний період. Поставки до ЄС знизилися на 390 тис. барелів на добу. Доходи РФ від експорту нафти впали на $3,2 млрд, до $15,3 млрд, зазначили в МЕА.  

На ЄС у вересні припадало 35% експорту нафти та пального з РФ. На початку цього року частка Європи становила 50%, повідомляє МЕА.

Експорт до Індії, яка збільшила закупівлі російської нафти за зниженими цінами після вторгнення Москви в Україну в лютому, у вересні залишався стабільним на рівні 1 млн барелів на добу.

Поставки до Китаю, найбільшого імпортера російської сирої нафти з червня, скоротилися на 115 тис. барелів на добу.

«Однак, оскільки близько 500 тис. барелів нафти на добу спрямовується до невідомих пунктів призначення, остаточні цифри для кожного регіону-імпортера можуть значно відрізнятися від цих попередніх оцінок», - зазначили в МЕА.

Схожі новини