Експорт нафти і нафтопродуктів із Росії в червні скоротився на 600 тис. барелів на добу у порівнянні з показником травня – до 7,3 млн бар./добу, що є найнижчим показником із березня 2021 року, йдеться в щомісячному звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
Росія скоротила експорт нафти на 0,5 млн бар./добу, до 4,7 млн бар./добу, а нафтопродуктів – на 100 тис. бар./добу, до 2,6 млн бар./добу.
За оцінками МЕА, експортна виручка в червні впала приблизно на $1,5 млрд порівняно з попереднім місяцем – до $11,8 млрд. Це на $9,9 млрд менше, ніж РФ отримала у червні 2022 року, коли ціни на нафту були значно вищими.
"Москва пообіцяла додатково скоротити експорт на 500 тис. бар./добу із серпня, щоб зупинити зниження цін і доходів, але може зберегти видобуток на колишньому рівні, оскільки внутрішній попит на нафту сезонно зростає", – вважає МЕА.
У червні видобуток нафти в Росії був стабільним на рівні 9,45 млн бар./добу, оскільки зниження експорту було компенсовано більш високими обсягами переробки на НПЗ.
Загальний обсяг видобутку нафти, конденсату і широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛВ) у червні був відносно стабільним порівняно з травнем на рівні 10,75 млн бар./добу. Зшідно з прогнозом МЕА, середній рівень виробництва нафти в країні у 2023 році становитиме 10,87 млн бар./добу, що на 220 тис. бар./добу менше, ніж у 2022-му.
МЕА також зазначає, що в червні ціни на російську нафту зросли, а на початку липня – перевищили цінову стелю, встановлену країнами ЄС та G7. Середня ціна російської нафти FOB у портах РФ зросла на $0,7 за барель – до $55,62 за барель. Водночас знижки на Urals до Brent звузилися на $3 за барель як у балтійських, так і чорноморських портах. З 7 липня середня ціна на російську нафту перевищує $60 за барель. 9-10 липня вона становила $61 за барель.
Bloomberg із посиланням на дані цінового агентства Argus також повідомило, що котирування російського сорту нафти Urals перевищили $60 за барель.