19 травня, 2022, 13:21

Обсяги експорту пального з Європи до США суттєво зросли. У травні Європа в середньому відправляє через Атлантику 540 тис. бар./добу бензину, повідомляє Reuters з посиланням на дані аналітичної компанії Vortexa. Зазначається, що експорт до США відновився майже до рекордного рівня, зафіксованого в липні 2019 року. Учасники ринку очікують, що експорт бензину з Європи на східне узбережжя США в травні сягне найвищого рівня за три роки.

Після російського військового вторгнення до України 24 лютого потоки поставок почали суттєво змінюватися, адже Європа та США намагалася найти заміну російській нафті та пальному. Дефіцит пального нещодавно підштовхнув ціни на ДП та бензин до рекордно високого рівня, що змусило європейські НПЗ нарощувати виробництво, а трейдерів – імпорт.

Ціни на бензин і дизельне паливо у Великобританії у вівторок побили нові рекорди, повідомила автомобільна організація RAC. У той же час ситуація з поставками в Європі виглядає більш стабільною, ніж у США, оскільки обсяги імпорту російського ДП ще не знизилися.

Як каже аналітик консалтингової компанії Energy Aspects Коен Весселс, перший стрибок цін на ДП був зумовлений очікуваннями, що поставки з Росії повністю зупиняться, але насправді цього не сталося. Він додає, що наразі запаси ДП в Європі виглядають нормально для ІІ кварталу року.

Ознакою стабілізації ситуації з ДП в Європі є перенаправлення до США танкера Lunaria з цим дизпальним, який оригінально прямував із саудівського порту Янбу в Червоному морі до Європи, повідомляє Refinitiv.

Хоча обсяги переробки нафти американськими НПЗ в травні стали зростати, ринок пального в США залишається дефіцитним, каже аналітик Commerzbank Барбара Ламбрехт. У відповідь на це трейдери почали нарощувати експорт бензину з Європи на східне узбережжя США.