За даними слідства, Сергій Курченко винен у нанесенні збитків державі Україна у розмірі 3,1 млрд. гривень, йдеться у повідомленні Одеської обласної прокуратури.
Схема імпорту нафтопродуктів, відома як "перерваний транзит", діяла за часів правління Віктора Януковича. Фірми Курченко ввозили в Україну паливо у транзитному митному режимі, тобто для подальшого постачання до третіх країн. Насправді воно залишалося в Україні, а акцизи, податки не сплачували.
«В ході досудового розслідування було накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно, а також земельні ділянки ПАТ «Одеський НПЗ» та ТОВ «Енергія і газ Україна», які належать керівнику злочинної організації. Одеський НПЗ в 2013 році купила компанія СЄПЕК Сергія Курченка» - йдеться в повідомленні.
Паливо ввозили з Білорусі, Росії, Румунії, Болгарії та Греції, та оформлювали в "транзит", "реекспорт", "митний склад" та розміщували під митним контролем на нафтобазах, орендованих підприємствами, що входили до групи ВЕТЕК, якими прямо або опосередковано володів Курченко.
Продукція, ввезена без митного оформлення та сплати податків та зборів, зберігалася на нафтобазах у Кіровоградській, Рівненській, Черкаській, Одеській, Київській, Харківській та Хмельницькій областях. Потім її продавали нафтотрейдерам та поширювали у мережах АЗС.
Нагадаємо, у 2014 році генеральною прокуратурою України Курченка було оголошено у міжнародний розшук. Того ж року на Одеський НПЗ було накладено арешт у рамках кримінального провадження за фактами контрабанди нафтопродуктів. у 2019 році у справі «Курченко» ГПУ викликала Гонтареву, Ложкіна та Філатова на допит.
Зі слів екс-міністра МВД Арсенія Авакова, попередньо було встановлено, що компанії, які входять до холдингу Сергія Курченка ВЕТЕК , за за фіктивними документами на територію України понад 5 млн тон нафтопродуктів на 36 млрд грн.
У грудні 2021 року Київський районний суд міста Одеси дозволив спеціальне досудове розслідування щодо Курченка.