Шведський виробник автономних електровантажівок Einride відкрив своу першу зарядну станцію великої потужності, орієнтовану на обслуговування важкого електричного транспорту. Про це компанія повідомила на своєму сайті. 

Станція Einride Smartcharger знаходиться в Розерсберзі, Швеція. Вона збудована у співпраці з Polar Structure і знаменує собою початок розгортання зарядної мережі Einride у Швеції та інших країнах світу.

Зарядна станція Einride Smartcharger Station розроблена з чітким акцентом на потребах водія. На момент запуску доступно дев'ять зарядних колонок, кожна з яких має динамічну зарядну потужність, що дозволяє заряджати вісім вантажівок одночасно.

Загалом зарядна станція розділена на дві зони: там є п'ять зарядних пунктів Charge&Go для швидкої зарядки та чотири зарядні пункти Charge & Park для повільної зарядки протягом ночі. 

Інтерактивне освітлення допомагає водіям орієнтуватися, повідомляючи про наявність вільних зарядних пристроїв, а також ілюструючи стан зарядки автомобіля. 

«Кімната відпочинку для водіїв не лише пропонує такі зручності, як вбиральні, душові та комору, але й слугує місцем, де водії можуть легко отримувати актуальну інформацію про стан заряду, час, що залишився, вихідну потужність та продуктивність за допомогою екранів у кімнаті відпочинку або в додатку для смартфонів», – йдеться у повідомленні.

Щоб задовольнити зростаючий попит на заряджання важких транспортних засобів, по всій Швеції будуються додаткові станції Smartcharger. Менші станції вже встановлені в Боросі, Маркариді та Люнгбю, а наступна масштабна станція Einride Smartcharger відкриється у Варберзі у 2024 році. Ця станція стане ключовим елементом мережі Nordic Link, яка з'єднує Північні країни з європейським континентом. 

У США перша станція Einride Smartcharger Station відкриється в Лос-Анджелесі. 65 зарядних пунктів дозволять обслуговувати до 200 транспортних засобів на день, що перевозять вантажі в порт Лос-Анджелеса і з нього.