На підвищення податків і, відповідно, цін на пальне українці відреагували встановленням одразу двох рекордів: у червні частка електромобілів в структурі продажів авто та кількість встановленого ГБО досягли нових максимумів, повідомляє Інститут досліджень авторинку.

Минулого місяця в Україну завезли 2,6 тис. вживаних електромобілів, що становило 12,5% від загального обсягу імпорту автомобілів з пробігом. Така частка електрокарів – абсолютний рекорд для цього сегмента ринку. Для порівняння: у травні вона становила 10,3%.

Загалом з-за кордону у червні найбільше привозили вживані транспортні засоби з дизельним двигуном (44%, 9,2 тис. од.). Частка бензинових авто становила 37,1% (7,7 тис. од.). 

В сегменті нових авто частка електромобілів також зросла у червні і становила 9,1%. В Україні було куплено 602 нових електрокара, тоді як у травні - 587 од.

Популярність ГБО продовжує зростати в останні місяці. Протягом червня українці переобладнали 5,8 тис. авто для роботи на газобалонному обладнанні, що на 5,5% більше, ніж у травні 2023 р. та на 87,1% більше, ніж у червні 2022-го. 

Темпи переобладнання автомобілів для роботи на LPG суттєво зросли: такий місячний показник востаннє був зафіксований у липні 2021 року. Це може бути реакцією на підвищення податків на пальне, зазначають аналітики Інституту досліджень авторинку.