Два французькі нафтопереробні заводи ExxonMobil відновлять виробництво нафтопродуктів протягом цього тижня, повідомляє Argus з посиланням на заяви співробітників підприємств. 

Процес запуску НПЗ Fos потужністю 133 тис. барелів на добу та заводу в Порт-Джеромі потужністю 236 тис. барелів на добу триває, повідомили робітники підприємств, зазначивши, що виробництво пального має розпочатися до кінця тижня.

Нафтопереробні заводи були закриті на страйк з кінця вересня. Працівники, що належать до профспілок CGT і FO, вимагали підвищити заробітну плату, але 17 жовтня профспілки закликали припинити протести та повернутися до роботи після успішних переговорів з керівництвом компанії.

ExxonMobil погодилася збільшити зарплату на 6,5% у 2023 році та виплатити одноразову премію в розмірі €3 тис. цього року. TotalEnergies також уклала угоду з більшістю профспілок про підвищення зарплати в середньому на 7% наступного року. Однак ліва профспілка CGT, яка вимагала підвищення на 10%, не підтримала ці угоди, тож два заводи TotalEnergies продовжують забастовку. 

Нафтопереробні заводи Gonfreville потужністю 246,9 тис. барелів на добу та Feyzin потужністю 109,3 тис. барелів на добу, залишаються закритими. «Нічого не змінилося», - сказав один зі співробітників, зазначивши, що стосунки між персоналом і керівництвом TotalEnergies виглядають напруженими.