12 квітня, 2024, 12:00

Як відомо, здійснення роздрібної та оптової торгівлі пальним, зберігання пального здійснюється субʼєктами господарювання усіх форм власності за наявності відповідних ліцензій. Це визначено Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995  № 481.  

Водночас непоодинокими є випадки порушення підприємцями вказаного Закону та застосування контролюючим органом відповідних штрафних санкцій.

Так, за 2023 рік позначка оскаржень в судовому порядку вказаних штрафів сягнула більше 200. Найбільшу кількість рішень за такими справами було винесено в січні (29) та серпні (24). Загальна сума застосованих ДПС до підприємців штрафних санкцій у 2023 році становила понад 135 млн грн. 

Серед позивачів: «Поділля Транс Нафта», «Полісся Нафтопродукт Плюс», «Алекс Петролеум», «Альва-Ойл», «Сервіс Ойл», ТОВ «Вест Петрол Маркет», «Тотал Люкс», «Лівайн Торг», «АА Агро», «Брент+», «Нафта ППМ», «Бессарабія Агро», «Євронафта»,  «Шляховик-97», «Айтракс», «Панхім», «Метал Холдінг Трейд», «Торговий Дім Дербі», «Авіакомпанія «V-Авіа», «Бест Ойл Трейд», ТОВ «Одеське шляхо-будівельне управління», «Люкс Трейд Ресурс» та інші. 

Більшіть штрафних санкцій підприємцями скасовано (неправомірність винесення деяких навіть підтверджено в апеляційному порядку).

Нагадаємо, паливні компанії взяли участь у понад 1500 судових справ у 2023 р.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.