23 листопада, 2023, 17:35

Компанія «УКРАЇНСЬКИЙ ВОЛОСЬКИЙ ГОРІХ» скасувала через суд 202,4 тис. грн штрафу за порушення податкового законодавства, накладений на неї ДПС, яка поставила під сумнів доцільність використання великої кількості скрапленого газу. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.   

Працівниками ГУ ДПС у м. Києві у лютому 2022 року проведено перевірку ТОВ «УКРАЇНСЬКИЙ ВОЛОСЬКИЙ ГОРІХ» (власники – Олег Кононов та Ігор Тарасюк; директор – Олег Кононов) з питань правомірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за листопад 2021 року. 

Згідно висновків перевірки встановлено порушення позивачем вимог податкового законодавства та прийнято ППР про застосування до Товариства штрафних санкцій в загальному розмірі 202,4 тис. грн. Підставою прийняття зазначених податкових рішень є господарські операції з використання скрапленого газу у господарській діяльності ТОВ «УКРАЇНСЬКИЙ ВОЛОСЬКИЙ ГОРІХ» у кількості 55,953 тон, а саме контролюючим органом було поставлено під сумнів доцільність та, відповідно, реальність використання Товариством такого обсягу скрапленого газу. 

Не погоджуючись з такими рішеннями, ТОВ «УКРАЇНСЬКИЙ ВОЛОСЬКИЙ ГОРІХ» у липні 2022 року звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування вказаних ППР. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що висновки відповідача, покладені в основу оскаржуваних рішень, не відповідають дійсним обставинам справи та нормам чинного законодавства. 

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позову. Так, позивач здійснив господарську операцію, а саме сушіння горіху за допомогою придбаного скрапленого газу, для досягнення власної господарської мети – реалізації горіху з метою його подальшого продажу, тобто одержання економічного ефекту у результаті господарської діяльності. Реальний характер господарської операції підтверджується первинними документами податкового обліку. 

Відтак, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 18.10.2023 визнано протиправними та скасовано спірні податкові рішення. Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у м. Києві стягнуто понесені останнім судові витрати у розмірі 5,1 тис. грн.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.