За скаргою АТ «Укргазвидобування» ухвалою Верховного суду від 22.03.2024 відкрито касаційне провадження по справі виплати премії екс-директору з буріння УГВ Олександру Потернаку, йдеться в реєстрі судових рішень України. 

Зокрема з Дніпровського районного суду міста Києва витребувано справу, а також зупинено виконання постанови Київського апеляційного суду від 27.02.2024 щодо стягнення з АТ «Укргазвидобування» 2,753 млн грн до закінчення перегляду цього судового рішення у касаційному порядку.

Нагадаємо, екс-керівник з буріння УГВ не погоджувався з наказом держкомпанії  від 26.10.2022 № 518 «Про преміювання за досягнення цілей та ключових результатів роботи працівників за підсумками 2021 року», за яким премія за результатами оцінки досягнення цілей та ключових результатів за 2021 рік виплачується протягом трьох місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні. Отримуючи  зарплату відповідно до п.4.1 Трудового договору № 88/1 в розмірі 620 тис. грн на міс. буровик претендував на премію в розмірі 7,03 млн грн.

Київський апеляційний суд постановив апеляційну скаргу задовольнити частково.  За рішенням суду АТ «Укргазвидобування» на користь екс-директора з буріння має сплатити 2,7 млн грн та стягнути в дохід Держави з УГВ судовий збір у розмірі 33 тис. грн.

Потернак повідомив НафтоРинку, що отримані кошти з УГВ мають пійти на підтримку ЗСУ.

За свої премії до суду пішли й інші колеги з нафтогазового сектору. Так екс-топ-менеджер «Нафтогазу» Юрій Колбушкін вважає, що йому заборгували 7,3 млн грн грошової допомоги, а екс-гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон з-за кордону через суд хоче отримати 10,5 млн грн премії.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.