Фіксовані роздрібні цін на пальне у В’єтнамі призвели до збитків, які несуть імпортери і виробників через зростання цін на бензин на міжнародному ринку. Це викликало дефіцит поставок пального і закриття частини АЗС у великих містах на тлі високого попиту, повідомляє Platts.

Уряд зафіксував внутрішні роздрібні ціни на паливо, щоб впоратися з інфляцією, алн не надав субсидій імпортерам. Вони отримують збитки через те, що світові ціни на бензин вищі, ніж внутрішні, і змушені скорочувати закупівлі. 

Це спричинило серйозний дефіцит бензину в найбільших містах В’єтнаму - Ханої та Хошиміні, де багато заправних станцій закрилися, а біля тих, що працюють, утворилися довгі черги.

Міністерство промисловості надіслало імпортерам, великим нафтовим компаніям і дистриб’юторам повідомленням, в якому закликає їх взяти на себе письмове зобов’язання постачати нафтопродукти на АЗС.

Міністерство не хотіло підвищувати роздрібні ціни, коли міжнародні котирування зростали. Натомість воно час від часу наказує нафтовим компаніям відбирати пальне зі стабілізаційного запасу.

11 листопада роздрібна ціна 95 бензину у В’єтнамі була підвищена на 1111 донгів/л, до 23 867 донгів/літр. Це набагато нижче, ніж 21 червня, коли ціна становила 32 870 донгів/літр, показали дані Міністерства промисловості та торгівлі.

«Я вважаю, що високі ринкові ціна на бензин роблять непривабливим для в'єтнамських імпортерів закупки бензину зараз, щоб продавати його за низькими роздрібними цінами», - сказав один трейдер.

Однак інші трейдери заявили, що у в’єтнамських імпортерів не буде іншого вибору, окрім як імпортувати бензин для задоволення попиту.

«Уряд наказує компаніям імпортувати за будь-яку ціну, тому що АЗС не працюють, а люди стоять у чергах по 30-60 хвилин, - каже джерело, яке уважно стежить за ситуацією. - Немає вибору... Якщо вони не підвищать роздрібну ціну, немає прибутку від продажу на станціях, але контроль цін також важливий, інакше люди не зможуть платити».