Спеціалістами ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області здійснено 75 позапланових  перевірок АЗС, порушення державної дисципліни цін встановлені у 53 суб’єктів господарювання, йдеться в повідомлені служби.

За результатами перевірок прийнято 46 рішень про застосування до порушників адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 12, 948 млн грн.  До адміністративної відповідальності притягнуто шість посадових осіб, до них застосовані адміністративні санкції на загальну суму 13,6 тис. грн. Надано 22 приписи щодо усунення допущених порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін.

Основні порушення, які виявлялись при перевірках АЗС:

  • реалізація дизельного пального, бензинів А-92, А-95 за роздрібними цінами, які підвищувались більш, ніж на 5% без декларування зміни роздрібних цін;
  • створення перешкод діяльності посадових осіб.

Завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення запровадженого Урядом порядку регулювання роздрібних цін на пальне матиме наслідки у вигляді накладення штрафів та інших заходів адміністративного впливу.

Нагадаємо, що з метою стабілізації цін на паливо та стримування неконтрольованих інфляційних процесів Урядом ухвалено рішення про запровадження державного регулювання цін шляхом процедури декларування на бензини А-92, А-95 та дизельне пальне. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» обов’язковому декларуванню підлягають зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на п’ять і більше відсотків.

Минулого тижня Держпродспоживслужба заявила, що застосувала санкцій на 44,2 млн грн для 518 АЗС.