27 січня, 2023, 17:15

Головне управлінням Держпродспоживслужби в Київській області повідомила, що у 42 перевірених суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі пальним встановлені порушення вимог законодавства про ціни і ціноутворення, з яких у 19 суб’єктів господарювання - порушення державної дисципліни цін при роздрібній реалізації бензинів автомобільних та дизельного палива, у 23 суб’єктів господарювання - створення перешкоди посадовим особам служби. У кожного другого суб’єкта господарювання встановлені порушення в частині реалізації палива по підвищеним цінам без декларування відповідних змін.

За порушення вимог законодавства про ціни і ціноутворення та одержання необґрунтованої виручки до суб’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарські санкції (штраф) в сумі 23,59 млн. грн. На керівників суб’єктів господарювання накладено адміністративні штрафи передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення на суму 62,9 тис. грн. Наразі, суб’єктами господарювання та їх керівниками у добровільному порядку сплачено до державного бюджету 976,74 тис. грн. штрафних санкцій, , повідомляє служба.

Держпродспоживслужба Київщини нагадує, що необґрунтоване підвищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення законодавства про ціни і ціноутворення матиме наслідки у вигляді штрафів.