19 липня, 2023, 18:35

Держмитслужба продовжує системну роботу з унеможливлення потрапляння нафтопродуктів російського походження на ринок України. За два останні місяці сжужба попередила 6 спроб ввезення нафтопродуктів без відповідного підтвердження країни походження. Про це повідомляється на сторінці Держмитслужби у FaceBook.

Нагадаємо, КМУ постановою від 9 травня 2023 № 459 «Про внесення змін до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з російської федерації» зробив більш жорстким контроль за походженням нафтопродуктів.

Як зазначається у повідомленні, з дня набуття чинності постанови Держмитслужба не допустила жодного випадку митного оформлення нафтопродуктів без надання сертифікатів про походження товарів. Водночас було виявлено та припинено 6 спроб ввезення нафтопродуктів без відповідного підтвердження країни походження.

Також за цей час опрацьовано понад 5 тисяч сертифікатів про походження товару, за результатами чого по 225 митним деклараціям, оформленим 27 підприємствами, готуються запити з метою перевірки достовірності та підстав для видачі сертифікатів про походження.

У 157 випадках сформовані додаткові форми митного контролю щодо перевірки правильності визначення країни походження товарів з направленням декларантам вимоги про надання додаткових документів, що підтверджують заявлену країну походження товарів та документів, які відображають логістичний маршрут постачання товару.

Окрім того, у 10 випадках проінформовано Службу безпеки України щодо митних оформлень нафтопродуктів, які постачались через порти, зазначені в додатку до Протоколу засідання робочої групи з питань недопущення обходу санкцій у паливно-енергетичному комплексі при Секретаріаті РНБОУ від 15.06.2023 №2, для подальшої перевірки та вжиття відповідних заходів.

Також наразі у роботі знаходяться матеріали по 53 суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, щодо яких складаються протоколи про порушення митних правил в 150 випадках, зокрема за ст. 483 МКУ (переміщення з приховуванням), зазначили в Держмитслужбі.

«Зазначена робота митників здійснюється на системній основі. Принагідно звертаємося до імпортерів з проханням сумлінно підходити до вибору своїх постачальників та контрагентів», – йдеться у повідомленні.

Джерело: Державна митна служба