Держекоінспекція у Донецькій області стягнула через суд ТОВ «МАРГАЗ» з Маріуполю 54,7 тис. грн збитків за викиди. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.       

Держекоінспекція у Донецькій області у жовтні минулого року звернулась до суду з позовом до ТОВ «МАРГАЗ» (власники – Іван Фомиченко, Іван Востріков, Ольга Вострікова, ТОВ «БАЙТ» та Ніна Фомиченко; директор – Іван Востріков) про стягнення 54,7 тис. грн збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що за результатами перевірки Товариства Інспекцією було складено акт про виявлення порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, в тому числі порушення вимог природоохоронного законодавства про охорону атмосферного повітря. 

Так, ТОВ «МАРГАЗ» в порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря допускає експлуатацію технологічного обладнання, яке пов'язане з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря від трьох БП АЗС підприємства за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а також допускає експлуатацію побутових опалюваних котлів для опалювання приміщень операторних БП АЗС та викиди від трьох стаціонарних організованих джерел викидів (металеві труби, що відводять викиди від трьох котлів) також за відсутності дозволу на викиди. 

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі. Так, рішенням Господарського суду Полтавської області від 10.01.2024 з ТОВ «МАРГАЗ» стянуто 54,7 тис. грн збитків та витрати по сплаті судового збору в сумі 2,7 тис. грн.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.