10 листопада, 2023, 17:45

ТОВ «ЛАМА-С» скасувало через суд 170 тис. грн штрафу Держекоінспекції, накладеного за порушення процедури проведення перевірки. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України. 

ТОВ «ЛАМА-С» (власники – Юрій Хрищун та Олег Максімов; директор –  Юрій Хрищун) ще у листопаді 2021 року звернулось до суду з позовом до Держекоінспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) про визнання протиправною та скасування постанови. Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що працівниками контролюючого органу було незаконно, на думку позивача, винесено постанову про застосування 170 тис. грн штрафу за недопущення до проведення перевірки характеристик продукції. 

Так, Товариству не було відомо про складення протоколу та акту про відмову у проведенні перевірки характеристик продукції. Директора Товариства про проведення перевірки не повідомляли. Під час перевірки АЗС не працювала у зв’язку з проведенням технічного огляду резервуару та відсутністю дизпалива. 

З’ясувавши фактичні обставини, суд дійшов висновку, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі. Так, надані відповідачем докази не спростовують порушення процедури проведення перевірки в частині неповідомлення уповноваженої особи товариства про її проведення, незабезпечення права на участь під час перевірки та отримання документів. Також надані відповідачем докази не спростовують порушення процедури проведення перевірки в частині неповідомлення уповноваженої особи товариства про її проведення, незабезпечення права на участь під час перевірки та отримання документів. 

Як наслідок, рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 09.08.2023 визнано протиправною та скасовано спірну постанову. Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань Держекоінспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) стягнуто судовий збір у сумі 2,6 тис. грн. Не погодившись із зазначеним, Держекоінспекція Південно-Західного округу звернулась до П’ятого апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, яка станом на зараз перебуває на розгляді.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.