30 вересня, 2022, 17:10

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

«Звертаюсь до народних депутатів України на наступному засіданні Верховної Ради України буде розглядатися проект закону щодо націоналізації усіх російських активів, який має значно спростити цю процедуру. Прошу підтримати цей законопроект без зволікань. Завершуємо демонтаж російського впливу на Україну, Європу, і світ. Слава Україні!» – такими словами Президент України Володимир Зеленський завершив промову щодо подання заявки на вступ України у НАТО.

Сьогодні Президент провів засідання РНБО, на якому було розглянуто питання щодо забезпечення колективної безпеки України та євроатлантичного простору. Члени РНБО розглянули питання про чергові спроби анексії території України та ескалацію збройної агресії з боку Російської Федерації. Було заслухано інформацію голови Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка, т. в. о. голови СБУ Василя Малюка та начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирила Буданова. Учасники засідання обговорили шляхи протидії спробам країни-агресора анексувати українські території.

Було обговорено заходи, яких необхідно вжити з метою забезпечення колективної безпеки євроатлантичного простору та України. Зокрема, це зміцнення та розширення міжнародної коаліції на підтримку України, збільшення військово-технічної допомоги нашій державі, посилення санкційного тиску на Росію, впровадження пропозицій щодо гарантування безпеки на міжнародній арені, активізація стратегії ядерного стримування Росії з боку країн євроатлантичного простору, а також протидія гібридним загрозам, які спричиняє країна-агресор.

Після засідання РНБО, Офіс Президента України опублікував відео підпису Президентом Володимиром Зеленським, Головою КМУ Денисом Шмигалем та Головою Верховнох Ради України Русланом Стефанчуком заяви на приєднання України до НАТО за пришвидшеною процедурою.