21 вересня, 2022, 09:20

Група країн ОПЕК+ видобуває на 3,58 мільйона бар./добу менше нафти, ніж квота, яку вона сама встановила, повідомляє Reuters. Відставання ОПЕК+ від цільових показників є відчутним для ринку, оскільки становить приблизно 3,5% світового попиту на нафту. 

В липні ОПЕК+ відставала від квоти на 2,89 млн бар./добу, а в серпні дефіцит погіршився, збільшившись ще на 24%. Наразі недоотримані ринком обсяги нафти приблизно дорівнюють видобутку в ОАЕ, що є третім за розміром виробником в ОПЕК.

Головні чинники, що перешкоджають ОПЕК+ досягнути своїх цілей, - це хронічна проблема з недостатнім інвестуванням в таких країнах як Нігерія та Ангола, а також вплив західних санкцій на російський видобуток. Видобуток сирої нафти в Нігерії в серпні впав нижче 1 млн барелів на добу. Країна продовжує боротися з нестримними крадіжками зі своїх трубопроводів.

Нагадаємо, ОПЕК минулого тижня опублікував оптимістичний прогноз зростання світового попиту на нафту в 2022-му і 2023 роках, зазначивши, що справи в найбільших економіках йдуть краще, ніж очікувалося. Попит на нафту, як очікує ОПЕК, зросте на 3,1 млн барелів на добу в 2022 році та на 2,7 млн барелів на добу в 2023 році, йдеться в щомісячному звіті картелі.