Попит на нафту в Китаї, який є найбільшим споживачем енергоносіїв у світі, в 2022 році може скоротитися вперше за два десятиліття, оскільки Пекін продовжує вводити карантини, аби запобігти поширенню COVID-19, повідомляє Reuters. 

Очікується, що сотні мільйонів китайців, які зазвичай подорожують під час свят в середині осені, будуть змушені відмінити поїздки через запроваджені нещодавно обмеження. Цього року канікули почалися 10 вересня, додаткові вихідні також будуть на початку жовтня. Введення локдаунів в крупних містах, таких як Шанхай, уже вплинуло на попит на нафту в Китаї у другому кварталі року. Очікується, що відновлення буде повільним. 

Місцева влада в густонаселених провінціях, таких як Хебей, Цзянсі та Хенань, прогнозує зниження трафіку на дороах на 20% під час цьогорічного Фестивалю середини осені порівняно з минулим роком.

Попит на бензин, дизельне та авіаційне паливо в Піднебесній цього року може впасти на 380 тис. барелів на добу, до 8,09 млн бар./добу, що стане першим скороченням з 2002 року, вважає аналітик Energy Aspects Сунь Цзянань. Він назвав це «переломним моментом». Для порівняння: у 2021 році попит зріс на 450 тис. барелів на добу, або на 5,6%.

Імпорт сирої нафти в Китаї за січень-серпень скоротився на 4,7%, що стало першим таким падінням принаймні з 2004 року. «Ми вважаємо, що імпорт суттєво зросте лише на початку першого кварталу 2023 року, коли Китай почне запасати нафту на Новий рік за місячним календарем, а не в четвертому кварталі 2022 року, як очікувалось раніше», - сказав Сан.

Станом на 31 серпня кількість бронювань внутрішніх авіаперельотів під час свят на 38,5% нижча, ніж у 2021 році, показали дані ForwardKeys. І очікується, що кількість бронювань під час Золотого тижня впаде на 23,8% порівняно з минулим роком.

Згідно з даними Baidu, дорожній рух у південно-західному місті Ченду, де продовжено карантин через COVID, цього тижня впав на 50% порівняно з аналогічним періодом 2021 року.

В четвертому кварталі попит на бензин, дизельне та авіаційне паливо може зрости приблизно на 530 тис. барелів на добу порівняно з третім кварталом, до 8,55 млн барелів на добу, повідомляє Sun з Energy Aspect, додаючи, що попит може впасти ще більше, якщо кількість випадків COVID зросте.