Ціни на нафту підскочили більш ніж на 2% після того, як президент росії владімір путін у середу оголосив про часткову військову мобілізацію, повідомляє Reuters. Інвестори побоюються ескалації війни в Україні та обмеження поставок нафти та газу з РФ.

Зранку середи ф'ючерси на Brent виросли на $2,28, або на 2,5%, до $92,90 за барель після падіння на $1,38 напередодні. Нафта West Texas Intermediate коштувала $86,16 за барель, що на $2,22 більше, або на 2,6%.

Путін заявив, що підписав указ про часткову мобілізацію, заявивши, що він захищає російські території і що Захід хоче знищити країну.

Ескалація призведе до зростання невизначеності щодо поставок російських енергоресурсів, сказав Уоррен Паттерсон, керівник відділу досліджень сировинних товарів ING. "Цей крок може призвести до більш агресивних санкцій Заходу проти Росії", - сказав він.

Санкції Європейського Союзу щодо заборони морського імпорту російської нафти набудуть чинності 5 грудня.

Нагадаємо, сенатори-демократи та республіканці у вівторок закликали адміністрацію президента США Джо Байдена запровадити додаткові санкції проти міжнародних банків, які обслуговуватимуть операції з російською нафтою. Однак ці санкції застосовуватимуться лише в разі, якщо російська нафта продаватиметься за цінами, що перевищуватиме встановлений G7 ліміт.

 

Схожі новини