Ціни на нафту зросли в середу до максимуму за три тижні, оскільки група ОПЕК+ на зустрічі у Відні погодилася знизити квоти на видобуток на 2 млн барелів на добу. Це рішення означає найбільше скорочення виробництва з часів пандемії COVID-2020, яке було ухвалено попри складну ситуацію з поставками на світовому ринку і протидію крупних споживачів, зокрема США.

Нафта Brent за підсумками середи подорожчала на $1,57, до $93,37 за барель. Під час торгів котирування Brent досягли $93,96 за барель, найвищого рівня з 15 вересня. Ціна на американську West Texas Intermediate (WTI) зросла на $1,24, до $87,76 за барель. І Brent, і WTI різко подорожчали за останні два дні на тлі очікувань значного скорочення квот на видобуток групою ОПЕК+.

Погоджене скорочення на 2 млн барелів на добу стимулюватиме відновлення цін на нафту, які впали приблизно зі $120/бар. в липні до нинішніх $90/бар. через очікування трейдерами світової економічної рецесії та зниження попиту.

Однак скорочення квот не означатиме такого самого падіння видобутку. У серпні група країн ОПЕК+ видобувала на 3,58 млн барелів на добу менше нафти, ніж встановлена квота. 

Аналітики Rystad Energy вважають, що скорочення квот призведе до відповідного зменшення обсягів видобутку в таких країнах як Саудівська Аравія, ОАЕ та Кувейт. Адже раніше ці країни виконували свої квоти на видобуток. Водночас багато країн не могли збільшити видобуток згідно встановленої квоти через недофінансування або інші проблеми, тож зараз вони і не будуть його знижувати. Однак на скільки реально знизиться виробництво групи ОПЕК+ наразі прогнозувати складно.   

Тим часом віце-прем'єр-міністр Росії Олександр Новак заявив у середу, що Росія може добровільно скоротити видобуток нафти, щоб компенсувати негативні наслідки обмеження цін на її сировину, які погодили лідери G7 через військове вторгнення Москви в Україну.

Сполучені Штати тиснули на виробників ОПЕК+, щоб вони уникали серйозних скорочень, повідомило Reuters обізнане джерело, оскільки президент Джо Байден намагається запобігти новому зростанню цін на бензин напередодні проміжних виборів до Конгресу 8 листопада. Байден цілий рік боровся з підвищенням цін на бензин, які нарешті знизилися, що його адміністрація рекламувала як велике досягнення.