12 квітня, 2023, 09:10

Ціни на нафту зросли приблизно на 2% у вівторок на тлі очікувань, що Федеральна резервна система може пом’якшити свою політику щодо підняття облікової ставки після  звіту про інфляцію в США, який опублікують цього тижня.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 1,7%, до $85,6 за барель, а на West Texas Intermediate – на 2,2%, до $81,53 за барель.

Інвестори були оптимістично налаштовані, очікуючи, що Федеральна резервна система США наближається до завершення циклу підвищення облікових ставок. Це своєю чергою сприятиме підвищенню попиту на пальне.

Підвищення облікової ставки ще на 25 базисних пунктів є ймовірним, але політика ФРС залежатиме від нових економічних даних, заявив у вівторок президент ФРС Нью-Йорка Джон Вільямс. 

«Короткостроковий прогноз попиту на сиру нафту незабаром стане більш ясним. Цього тижня ми дізнаємося, чи економіка США робить кроки до рецесії», – сказав Едвард Мойя, старший аналітик OANDA.

Тим часом споживча інфляція у Китаї в березні зросла найнижчими темпами з вересня 2021 року, що може свідчити про слабкий попит. 

Окрім того, аналітики очікують скорочення запасів нафти та пального в США, що підштовхувало ціни вгору. За середньою оцінкою п’яти аналітиків, опитаних Reuters, запаси сирої нафти минулого тижня впали приблизно на 1,3 мільйона барелів.