Ціни на нафту зросли в понеділок після того, як провідні експортери Саудівська Аравія і Росія підтвердили намір дотримуватися додаткового скорочення поставок нафти до кінця року, передає Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками понеділка виросли на 0,34%, до $85,18 за барель, в той час як на американську West Texas Intermediate – на 0,4%, до $80,82.
Провідні експортери нафти Саудівська Аравія і Росія підтвердили в неділю, що продовжать додаткові добровільні скорочення видобутку нафти до кінця року. Обидві країни заявили, що скорочення буде переглянуто наступного місяця з метою його продовження, поглиблення або збільшення.
Саудівська Аравія продовжила додаткове добровільне скорочення видобутку нафти на 1 млн барелів на добу. Це означає, що видобуток в країні у грудні залишиться на рівні близько 9 млн бар./добу. Росія зі свого боку заявила, що продовжить до кінця грудня 2023 року скорочення постачань нафти і нафтопродуктів на світові ринки на 300 тисяч барелів на добу.
Ціни на нафту відновилися після падіння на 6% за тиждень, що закінчився 3 листопада, оскільки побоювання щодо пропозиції, викликані напруженістю на Близькому Сході, зменшилися.
Лідери ООН закликали до гуманітарного припинення вогню в понеділок, через місяць після початку війни Ізраїля проти ХАМАС, оскільки органи охорони здоров'я Гази заявили, що кількість загиблих в результаті ізраїльських ударів перевищила 10 тис. чоловік.
Водночас зниження обсягів переробки нафти на китайських та американських НПЗ негативно вплинуло на ціни. Обсяги переробки на китайських НПЗ знижуються з рекордних рівнів через погіршення рентабельності і дефіцит експортних квот, повідомили Reuters трейдери. Тим часом американські НПЗ в цьому кварталі знизять темпи переробки сирої нафти з літніх максимумів через низьку маржу виробництва бензину і капітальні ремонти.